<>Facebook logoIkon-TelefonSlice 1HF Logorip_downSlice 1Slice 1
Hjerteforeningen København S

Lille sommerbesked:

Skrevet onsdag d. 27. maj 2026

Kære medlem og andre interesserede i Hjerteforeningen København S

Nu står sommeren for døren, og vi har droslet ned for nogle af vores aktiviteter. Derfor er der ikke vedlagt noget nyhedsbrev denne gang. Dog har vi, ligesom i 2025,  arrangeret sommer-hjerte-motion. Det løber over 6 gange i juni/juli måned og er for længst overtegnet.

Bestyrelsen er repræsenteret ved Hjerteforeningens  Frivilligdag i Odense i slutningen af maj, hvor vi henter inspiration og nye idéer.

 I juni holder vi bestyrelsesmøde, og her vil vi blandt andet  fortsætte med planlægningen af efterårets arrangementer. I vil modtage et nyhedsbrev om dette omkring 1. august.

Har I forslag eller idéer, hører vi meget gerne fra jer. I er altid velkomne til at kontakte os på mail: [email protected]

Vi ønsker jer alle en rigtig dejlig sommer fyldt med sol, gode oplevelser og tid til at nyde de lyse dage.