<>Facebook logoIkon-TelefonSlice 1HF Logorip_downSlice 1Slice 1

Sjælland

Julebustur

Så går turen til Lübeck med bus der starter på Sjælør station lørdag den 3. december 2022 kl. 7.00

 

Vi skal besøge et hyggeligt juleudsmykket julemarked og vi får ca. 4 timer til at gå rundt og opleve det hele på egen hånd.

Der er opsamling flere steder (se listen nedenfor)

Jeg tror der vil være mulighed for at shoppe lidt på vejen hjem, men dette kommer an på hvordan trafikken er på dagen.

Prisen er 100 kr. pr deltager uanset alder og betales på 72730 med teksten bustur

al forplejning på dagen er for egen regning.

Tilmelding på [email protected]

 

Køreplan;

07:00 Sjælør Station, Carl Jacobsens Vej

07:45 Ølby station, Sdr. Centervej

08:15 Tappernøje Rasteplads på motorvejen sydgående

08:45 pendlerpladsen ved afkørsel 43 Nr. Alslev

10:15 – 11:00 Rødby/Puttgarden

12:15 – 16:00 Lübeck

Retur fra Lübeck kl. 16.00

19:00 – 19:45 Puttgarden – Rødby

20:45 pendlerpladsen ved afkørsel 43 Nr. Alslev

21:30 Tappernøje Rasteplads på motorvejen sydgående

22:15 Ølby station, Sdr. Centervej

23:00 Sjælør Station, Carl Jacobsens Vej

Praktiske oplysninger

Sted
07:00 Sjælør Station, Carl Jacobsens Vej

07:45 Ølby station, Sdr. Centervej

08:15 Tappernøje Rasteplads på motorvejen sydgående

08:45 pendlerpladsen ved afkørsel 43 Nr. Alslev

10:15 - 11:00 Rødby/Puttgarden
Datoer
Lørdag 3. december 2022 kl. 7:00 - 23:00
Priser
100.00
0 kr.
Kontaktperson
Lillian Riber Rasmussen
BKformand-sjaelland@hjerteforening.dk
+4540299575